berlin23 

V pondelok 31.júla sa začínajú Majstrovstvá sveta (MS) v terčovej lukostreľbe dospelých v nemeckom Berlíne. Slovensko bude zastupovať 10-členná výprava športovcov a dvoch trénerov. Finálna nominácia na Majstrovstvá sveta vzišla z výberovej kvalifikácie pre všetky kategórie.

V kategórii olympijský luk ženy si miesto vo finálnej nominácii vybojovali Denisa Baránková, Elena Bendíková a Kristína Drusková, medzi mužmi si nomináciu vybojovali Juraj Duchoň, Miroslav Duchoň a Daniel Medveczky.

V divízii kladkových lukov nás bude zastupovať medzi mužmi Jozef Bošanský, Matúš Durný ml. a Šimon Šedivý, medzi ženami Petra Kočutová

 

Počas majstrovstiev sveta prebehne aj kvalifikačný turnaj na budúcoročné olympijské hry, ktoré sa budú konať vo francúzkom Paríži. Na podujatí získajú družstvá v kategóriach olympijský luk muži a ženy, ktoré sa umiestnia na prvých troch miestach automaticky miestenku na OH Paríž 2024.

 

 

 

V individuálnych kategóriach získajú miestenku prvé tri ženy a prví traja muži v kategóriach olympijský luk.  Ak krajina získa miestenku v súťaží družstiev, miestenka v individuálnej kvalifikácii sa automaticky presunie na nasledujúceho strelca v celkovom poradí majstrovstiev sveta.

Účastníci MS sa stretávajú v sobotu na spoločnom sústredení v Žiline, kde spolu absolvujú spoločný tréning a v nedeľu v ranných hodinách sa presunú do dejiska majstrovstiev sveta v Berlíne.
Trénermi budú Vladimír Bužek a Miroslav Bendik.

Program majstrovstiev sveta je nasledovný:
Pondelok 31.7. oficiálny tréning
Utorok 1.8. kvalifikácia, ráno kategórie olympijský luk, poobede kategórie kladkový luk
Streda 2.8. tímové eliminácie
Štvrrok 3.8. individuálne eliminácie 
Piatok 4.8. finálové tímové eliminácie
Sobota 5.8. semifinálové súboje a súboje o medaile kladkové luky
Nedeľa 6.8.semifinálové súboje a súboje o medaile olympijské luky

 
 

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook