V dňoch 23.-30.6.2014 sa v Novom Meste nad Metují uskutočnil rankingový turnaj telesne postihnutých športovcov v terčovej lukostreľbe.

Spomedzi 132 športovcov z 23 krajín (medzí inými aj USA, Kanada, Rusko, Veľká Británia, Taliansko, Kórea, Poľsko, Ukrajina, Irán) mala slovenská výprava pod vedením trénera Vladimíra Majerčáka štyroch strelcov, a to Petra Kinika, Marcel Pavlíka, Marián Marečáka a Petra Kaščáka. Táto posledná previerka formy pred Majstrovstvami Európy telesne postihnutých lukostrelcov v Nottwile vo Švajčiarsku naším vyšla.

V kategórii otvorenej súťaže trojčlenných družstiev v kladkovom luku mužov, naša trojka: Pavlík, Marečák, Kaščák získala zlato. Vo štvrťfinále si najprv poradili s tímom Ruska 230:226 a potom v dramatickom finále s tímom USA 226:225. Škoda, že v kategórii jednotlivcov sa im viac nedarilo. Marcela Pavlíka v štvrtom kole a Kaščáka v treťom kole, zastavili Američania, M. Pavlík celkovo 6. miesto, Kaščák 9. miesto, Mariana Marečáka 17. miesto 42 účastníkov. Peter Kinik v kategórii W1 7. miesto zo 17 strelcov.

Veríme, že o tri týždne na ME to bude ešte lepšie.

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook